Ogłoszenia – 2 maja 2021 r. 5 Niedziela Wielkanocna

1.Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz.15.30.

  1. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. według porządku niedzielnego o 8.00, 10.30 i 16.00. Nabożeństwo majowe o godz.15.30
  2. Dnia 4 maja wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W tym dniu będziemy polecać Bożej opiece strażaków i ich służbę, zaś 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po nabożeństwie majowym adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, zaś spowiedź od godz. 17.00. Przypominam o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do Niedzieli Zesłania Ducha Św. W pierwszy piątek pojadę z Komunią Św. do chorych parafian. Proszę zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii.
  4. Z racji troski o bezpieczeństwo uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się pod koniec czerwca:

– 26 czerwca (sobota) godz. 10.00 – dzieci ze SP w Brzezinach

– 26 czerwca (sobota) godz. 12.00 – dzieci ze SP w Cisiu

Wcześniej w maju odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dzieci przychodzą poszczególnymi klasami na Mszę Św. o godz. 18.00: 18 maja – klasa 3a (SP Brzeziny), 19 maja – 3b (SP Brzeziny), 20 maja – 3a (SP Cisie), 21 maja – 3b (SP Cisie). Podczas spotkań majowych dzieci otrzymają medaliki, modlitewniki i krzyżyki.

  1. Rocznica Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 19 czerwca (sobota) o godz. 10.00 dla dzieci z SP w Brzezinach i SP w Cisiu.
  2. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję parafianom ze Żwirówki (zbierała p. sołtys Stanisława Osica) za ofiarę 1170 zł na budowę kościoła. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję paniom Barbarze Miros i Jadwidze Łukasiak za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
  4. Polecam tygodniki katolickie wyłożone przy wyjściu z kaplicy: „Idziemy”, Gość Niedzielny” i Niedzielę”, a także nowy numer miesięcznika „Różaniec”.
  5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji w Warszawie na Tarchominie.