Ogłoszenia – 19 listopada 2023 r.. XXXIII Niedziela Zwykła

1. W miniony poniedziałek ks. biskup ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowania grupie 35 osób. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. W sposób szczególny dziękuję p. Grzegorzowi Konopińskiemu za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania rozpocznie się w Wielkim Poście.
2. Taca z dzisiejsza niedzieli jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Bóg zapłać. Klerycy naszego Seminarium Duchownego zapraszają na wystawianą przez siebie w grudniu sztukę pt. ” I co teraz?”. Sztuka jest skierowana do widzów w różnym wieku. Organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę sztukę w dniu, 9 grudnia, w sobotę, na godz. 15.00. Zapisy u ks. proboszcza. Koszt za przyjazd 25 zł.
3. Dzieci rocznicowe i ich rodziców zapraszam na Mszę Św., w najbliższy czwartek, 23 listopada, o godz. 18.00.
4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam w niedzielę za tydzień, 26 listopada, na Mszę Św. o godz. 10.30 podczas której będzie poświęcenie i wręczenie medalików.
5. Za tydzień przypada ostatnia niedziela w roku liturgicznym, Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przed Najśw. Sakramentem odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt „O Jezu najsłodszy”.
6. Nasza parafia organizuje Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych.
Termin: 6 stycznia 2024 r. od godz. 20.00; miejsce: Zajazd „Pod Dębem” w Chrośli; koszt 250 zł od osoby (w cenie: wodzireje, dania gorące i zimne, ciasta). Zgłoszenia do Elżbiety Uksa, Doroty Przybysz i Marka Kulasa od dzisiaj po Mszach Św. lub telefonicznie (numery telefonów na kartce w gablocie). Dzisiaj po mszach św. przed kaplicą możemy uzyskać szczegółowe informacje od parafialnego komitetu organizacyjnego. Dochód z balu będzie przeznaczony na budowę kościoła.
7. W tygodniu przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej racji otaczamy modlitwą i serdecznie podziękowania kierujemy do p. Grażyny Tul (organistki) oraz do scholi dziecięcej prowadzonej przez p. Magdalenę Bolek i Beatę Bolek.
8. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.
9. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość”.