Ogłoszenia – 19 grudnia 2021 r. 4 Niedziela Adwentu

 

 1. 1. W miniony piątek ks. biskup Kazimierz Romaniuk obchodził 70 rocznicę święceń kapłańskich, zaś ks. biskup Jacek Grzybowski obchodzi dzisiaj 1 rocz. święceń biskupich. Jubilatów otaczamy naszą modlitwą
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. będzie odprawiona w intencji samorządowców, natomiast spotkanie opłatkowe odbędzie się 9 stycznia (w niedzielę) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 3. W tym tygodniu Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (roraty) będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, zaś w piątek o godz. 8.00. Dzieci zapraszam z lampionami w środę i czwartek.
 4. Możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Pod chórem można jeszcze dzisiaj składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 6. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie najlepiej do dzisiaj.
 7. W piątek będziemy przeżywać Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tego dnia Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00. Wieczorem gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter: rozpocznijmy modlitwą i fragmentem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połammy się opłatkiem składając życzenia, a po wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy tego dnia o chorych i naszych zmarłych. O północy będzie odprawiona Msza Św. zwana Pasterką. Taca z „Pasterki” będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 8. W sobotę, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa) i 16.00.
 9. W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa) i 16.00.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary składane na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Jadwiga Szałańska) i (gdzie zbierały p. Mucha i p. Kuśpit), parafianom z Cisia (gdzie zbierała p. Kuźniar) i (gdzie zbierał p. Artur Domański. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii. Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.
 13. Na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program będzie dostępny od przyszłej niedzieli. Będziemy mogli spotkać w domu lub na podwórku (według uznania), a jeśli ktoś z różnych względów nie będzie mógł mnie przyjąć (kwarantanna, choroba, inne powody), to też to zrozumiem.