Ogłoszenia – 18 grudnia 2022 r.,  4 Niedziela Adwentu

 

 1. Już dzisiaj dziękuję osobom, które w minionym tygodniu obsadzały, ustawiały i dekorowały choinki oraz szopkę betlejemską (imiennie to zrobię za tydzień). Dziękuję p. Zbigniewowi Konowrockiemu za dwukrotne odśnieżenie placu kościelnego. Dziękuję również p. Krzysztofowi Zalewskiemu.
 2. Dzisiaj pod kościołem można wesprzeć ofiarą do puszek leczenie Franciszka Winiarczyka: 2,5 – letniego chłopca walczącego z glejakiem rdzenia mózgu.
 3. Również dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekażą nam światło z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa z Betlejem.
 4. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty). Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki o godz. 18.00. W tym tygodniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie 30 min przed Mszą Św.: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od 17.30 do 18.00, zaś we wtorek i sobotę od 7.30 do 8.00 (podczas Mszy Św. nie będzie spowiedzi).
 5. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 6. Pod chórem można do najbliższego wtorku składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 7. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie i zarazem bardzo dziękuję za ten dar serca.
 8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 9. W sobotę przypada Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tego dnia Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00. W sobotę nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Wieczorem gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter: rozpocznijmy modlitwą i fragmentem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połammy się opłatkiem składając życzenia, a po wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy tego dnia o chorych i naszych zmarłych. O północy będzie odprawiona Msza Św. zwana Pasterką. Taca z „Pasterki” będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 10. W niedzielę, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. będą odprawiane o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa) i 16.00.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni: dziękuję parafianom: z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierały panie Kuśpit i Mucha, gdzie zbierała p. Szałańska i gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka), z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska)i Cisia- Zakolej (gdzie zbierała p. Kuźniar). Dziękuję również pp. Czesławowi i Stanisławie Piotrkowiczom. Bóg zapłać.
 12. Tradycyjnie na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program będzie dostępny od przyszłej niedzieli. Proszę rodziny katolickie, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii i jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie. Jest to pomocą w organizacji „kolędy”.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”, dla dzieci – „Mały Gość”.