Ogłoszenia – 17 października 2021 r., XXIX Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 – kolejna krótka katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wprowadzająca w sakramenty Eucharystii i pokuty.
 2. Dziś po Mszach Św. jest możliwość zapisania się do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci i dzieci chrzestne. Serdecznie zachęcam.
 3. W poniedziałek będziemy przeżywać Święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji życzymy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom, pracownikom Służby Zdrowia dużo sił do pracy, satysfakcji i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
 4. Wznawia działalność schola dziecięca. Zapraszam dzieci na próbę w sobotę (23 października) o godz. 15.00 w kaplicy.
 5. Zapraszam ministrantów starszych na zbiórkę w najbliższy piątek o godz. 18.30, ministrantów młodszych – w sobotę o godz. 11.00, kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 12.00.
 6. Za tydzień, w niedzielę, 24 października, naszą parafię nawiedzę relikwie bł. Carlo Acutisa (15 – letniego mediolańczyka, który zmarł w 2006 r., beatyfikowany w 2020 r.). Tego dnia kazania będzie głosił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę, za tydzień, 24 października, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30.
 8. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa są odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15.
 9. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka). Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 13. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 14. Ofiary z tacy za tydzień będą przeznaczone na misje.