Ogłoszenia – 16 października 2022 r. XXIX Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach.
 2. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Papieską, której hasło brzmi „Blask Prawdy”. Po Mszy Św. odbywa się zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W październiku zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych.
 4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) zapraszam jutro, w poniedziałek, 17 października, o godz. 19.00 na próbę liturgiczną przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Sakrament pokuty dla kandydatów będzie w najbliższą sobotę, 22 października, o godz. 14.00 i 15.00. Świadkowie bierzmowania również powinni być w stanie łaski uświęcającej i mogą skorzystać ze spowiedzi w sobotę (22 października) podczas różańca o godz. 17.15 i podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz w niedzielę (23 października) podczas wypominek, Mszy Świętych o 10.30 i 16.00 oraz podczas nabożeństwa różańcowego. W poniedziałek (24 października), dzień przed bierzmowaniem, nie będzie takiej możliwości.
 5. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę, 22 października, o godz.16.15.
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam za tydzień w niedzielę, 23 października, na Mszę Św. o godz. 10.30. Po Mszy Św. katecheza sakramentalna dla dzieci.
 7. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na misje.
 8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 9. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 10. W najbliższy wtorek (18 października) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Cisiu odbędą się konsultacje z mieszkańcami dla planowanej likwidacji przejazdu kolejowego.
 11. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Desna za ofiarę w wys. 1940 zł. Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.