Ogłoszenia – 15 sierpnia 2021 r., Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. W piątek zmarł były ordynariusz naszej diecezji, arcybiskup Henryk Hoser. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W jego intencji odprawię Mszę Św. w środę o godz. 17.30. Zapraszam.
 2. Tegoroczny odpust parafialny, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest połączony z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100 -lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r. podarowanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zapraszam na Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 15.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00). Po sumie odpustowej o godz. 10.30 i procesji eucharystycznej z udziałem władz samorządowych gminy Halinów i pocztów sztandarowych odbędzie się na terenie przykościelnym odsłonięcie tablicy (przemówienia, złożenie wieńców).
 3. O godz. 16.00 rozpocznie się bieg „Wilczym Tropem 2021” na dystansie 1963 metrów upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Trasa biegu: start i meta przed kaplicą, ulicami: Bitwy Warszawskiej, Skrajną, Mieszka I, Królowej Jadwigi, Skrajną, Bitwy Warszawskiej. Organizatorzy biegu proszą mieszkańców o wyrozumiałość z racji zamknięcia tych ulic w godz. 16.00-16.30.
 4. W tym czasie zacznie się piknik parafialny (mała gastronomia, animacje dla dzieci, inne atrakcje). Od godz. 17.00 do godz. 22.00 zabawa z zespołem Live. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta.
 5. Podczas naszego odpustu odbędzie się promocja Polskich Sił Zbrojnych realizowana przez siły lądowe i powietrzne, w tym wystawienie sprzętu wojskowego: czołgu Leopard, transportera opancerzonego Rosomak i innego sprzętu, będzie także możliwość skorzystania ze stymulatora strzelań. Dzisiejsza uroczystość jest zarazem Świętem Wojska Polskiego. Życzymy wszystkim żołnierzom Bożej opieki, spokojnej służby i szacunku społecznego!
 6. W tym dniu musimy wziąć pod uwagę, że nie będzie możliwości parkowania na placu kościelnym i na parkingu naprzeciwko kaplicy, gdzie będzie rozstawiony sprzęt wojskowy.
 7. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy! Dochód z pikniku jest przeznaczony na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii.
 8. W najbliższy czwartek, 19-stego dnia miesiąca, po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie odprawione nabożeństwo ku czci św. Józefa.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie parafii oraz budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Desna i parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka) za ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 12. Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Karol Krzysztof Matuszewski, kawaler, i Kinga Grzelak, panna, oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.