Ogłoszenia – 14 listopada 2021 r., XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stoliku z gazetami, ale można je pobrać również ze strony naszej diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o włączenie się w dzieło Synodu.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Prześladowanymi Chrześcijanami, w tym roku szczególnie modlimy się i wspieramy chrześcijan w Libanie. Na ołtarzach bocznych stoją puszki, do których możemy wrzucić ofiarę na ten cel.
 3. Ks. Proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach.
 4. W najbliższy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w ramach rekolekcji „33 dni. Ad Jesum per Mariam” będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, zaś we wtorek podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy zawierzać się Matce Bożej, a po Eucharystii pomodlimy się Różańcem.

5. Osoby z parafialnej grupy „Caritas” zapraszam na spotkanie  w najbliższą środę,  17 listopada, o godz. 19.00.

 1. Nabożeństwo do św. Józefa – w piątek, 19-go dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej.
 2. W sobotę o godz. 15.00 – próba scholi dziecięcej, o godz. 11.00- spotkanie ministrantów młodszych, o godz. 12.30 – spotkanie kandydatów na ministrantów.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 4. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 5. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 6. Za tydzień, w niedzielę, taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przed Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.