Ogłoszenia – 13 listopada 2022 r.. XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Dębe Wielkie
 2. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan, w tym roku na rzecz Ukrainy . Taca za tydzień będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 19.00.
 4. Spotkanie parafialnej grupy „Caritas” będzie w najbliższą środę, 16 listopada, o godz.19.00.
 5. Kolejne spotkanie młodzieżowej parafialnej grupy formacyjno- modlitewnych będzie się w najbliższy piątek, 18 listopada, o godz. 19.00. Młodzież serdecznie zapraszam.
 6. Próba scholi – w najbliższą sobotę, 19 listopada, o godz. 15.00. Również w sobotę – zbiórki ministranckie według stałych godzin.
 7. W najbliższą sobotę, 19 listopada, nasza Diecezja organizuje Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. W naszym rejonie będą miały miejsce w parafii p/w św. Antoniego w Mińsku Maz. W programie Msza Św., koncert ewangelizacyjny, katecheza, przedstawienie teatralne, agapa. Szczegóły na plakacie w gablocie. Młodzież może zgłaszać się ks. proboszcza. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczyć w tym wydarzeniu.
 8. Za tydzień przypada ostatnia niedziela w roku liturgicznym, Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przed Najśw. Sakramentem odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt „O Jezu najsłodszy”.
 9. Rekolekcje adwentowe w tym roku rozpoczną się w pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, i będą trwały do wtorku . Poprowadzi je ks. Paweł Cieślik, diecezjalny duszpasterz studentów i wykładowca liturgiki w Seminarium Duchownym naszej diecezji. Już serdecznie zapraszam.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedzielę” i „Idziemy”.