Ogłoszenia – 12 września 2021 r., XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość beatyfikacyjną ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i m. Róży Czackiej, dziękując Panu Bogu za ich świętość, przykład chrześcijańskiego życia i dobro, jakie wnieśli w życie Kościoła i naszej Ojczyzny.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na rzecz Seminarium Duchownego naszej diecezji w Warszawie na Tarchominie. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.
 4. Jutro, 13 września, po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec fatimski z procesją.
 5. Młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania czerwcu, zapraszam na spotkanie jutro, 13 września (poniedziałek) o godz. 19.30 (po procesji fatimskiej).

Jednocześnie trwają zapisy do bierzmowania młodzieży z klas 8. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej lub w tygodniu po Mszach Św. Pierwsze spotkanie dla tej grupy będzie 17 września (piątek) o godz. 19.00 w kaplicy.

 1. Rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. zapraszam na spotkanie informacyjne w dniu 16 września (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy.
 2. Dziewczynki, które są bielankami i te, które chciałyby zostać bielankami zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę (18 września) o godz. 14.00 w kaplicy.
 3. We wtorek będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Św.
 4. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 5. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni, dziękuję pp. Czesławowi i Stanisławie Piotrkowiczom za ofiarę w wys. 1000 zł. Bóg zapłać.
 6. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, a także dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego Extra” w cenie 10 zł poświęcony osobom nowych błogosławionych prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 7. Za tydzień będziemy gościć o. Jerzego Wilka z Zakonu Kamilianów, który przez wiele lat pracował na misjach na Madagaskarze. Będzie głosił kazania, a po Mszach Św. będzie można wesprzeć szpital dla trędowatych prowadzony na Madagaskarze przez kamilianów.
 8. Organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny zapraszają na to wydarzenie, którego odbędzie się dnia 19 września, w niedzielę. Marsz rusza o godz. 11.30 z Placu Zamkowego w Warszawie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Odnowa w Duchu Św. naszej Diecezji zaprasza na warsztaty małżeńskie „Jak budować jedność w małżeństwie”. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.