Ogłoszenia – 12 marca 2023 r. III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Marek Paska, proboszcz budującej się parafii św. Szczepana w Warszawie na Białołęce. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu – od poniedziaku,13 marca, do środy, 15 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie podczas mszy św. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach.

2. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3. W dniu 24 marca, w piątek, w Narodowy Dzień Życia, zostaną naszej parafii przekazane relikwie św. Jana Pawła II. Tego dnia mszę św. o godz.18.00 odprawi ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Już teraz zapraszam na tę uroczystość. Do przeżywania tej uroczystości będziemy przygotowywać się przez odmawianie nowenny do św. Jana Pawła II począwszy od najbliższej środy. Za tydzień, w niedzielę, 19 marca, po Mszach Św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

4. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00; ministrantów – w sobotę o godz. 10.0 i 11.00; scholi dziecięcej – w sobotę o godz. 15.00.

5. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.

6. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.