Ogłoszenia – 12 grudnia 2021 r., 3 Niedziela Adwentu

 

 1. W miniony czwartek zakończyliśmy nasze parafialne, adwentowe rekolekcje. Dziękuję wszystkim uczestnikom rekolekcji, że skorzystali z tego czasu łaski. Dziękuję panu Janowi Skolimowskiemu za służbę w zakrystii, dziękuję pani Henryce Piotrkowicz i pani Marii Skolimowskiej za przygotowanie posiłków dla księży, dziękuję pani Magdzie Bieńkowskiej za ciasta, dziękuję panu Andrzejowi Brama, pani Annie Szuba i panu Zdzisławowi.
 2. Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty) są odprawiane w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zapraszam z lampionami w środy, czwartki i piątki.
 3. Możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W najbliższą sobotę (18 grudnia) o godz. 9.00 planujemy ustawiać szopkę betlejemską i ubierać choinki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, kręgi Kościoła Domowego i wszystkich chętnych.
 5. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę (18 grudnia) o godz. 15.00. Zapraszam.
 6. Za tydzień, w niedzielę, (19 grudnia) o godz. 16.00 Msza Św. będzie odprawiona w intencji samorządowców, natomiast spotkanie opłatkowe odbędzie się 9 stycznia (w niedzielę) o godz. 17.00.
 7. Pod chórem do przyszłej niedzieli (19 grudnia) można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 8. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie do 19 grudnia.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary składane na budowę nowej świątyni: parafianom z Desna, parafianom ze Żwirówki, parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii. Bóg zapłać.
 11. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Dębem Wielkim.
 12. Informuję, że w pierwszy (25.12) i drugi (26.12) dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego będzie odprawiana dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.