Ogłoszenia – 11 lutego 2024 r. VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Wspomnienie NMP z Lourdes, zarazem Światowy Dzień Chorych. Z tej racji jutro podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zgodnie z normami liturgicznymi ten sakrament mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, chorzy, których życie jest zagrożone, ludzie w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły. Sakrament ten nie może być udzielany, ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy profilaktycznie. Osoba przyjmująca ten sakrament powinna się znajdować w stanie łaski uświęcającej.
2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Św. oraz wręczenie modlitewników.
3. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji na czas Wielkiego Postu i modlitwy za rodziny, które borykają się z problemem alkoholizmu. 
4. W najbliższą środę (14 lutego) przypada Popielec. Rozpoczniemy Wielki Post – czas pokuty, wewnętrznego oczyszczenia i nawrócenia. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych i jeden w ciągu dnia posiłek do syta.
5. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny.
6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Wielkiego Postu tj. 3 marca. Poprowadzi ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie.
7. Parafialną grupę „Caritas” zapraszam na spotkanie w Środę Popielcową po wieczornej mszy św.
8. Młodzież zapraszam w najbliższy piątek o godz. 19.00 na spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin (zbierała p. M. Konopińska), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. J. Skolimowski) , z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała p. A. Papis). Bóg zapłać.
W najbliższą środę o godz. 8.00 msza św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii oraz o Boże błogosławieństwo w budowie nowej świątyni.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.