Ogłoszenia – 11 grudnia 2022 r.,  3 Niedziela Adwentu

 

 1. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii św. Pawła w Zakręcie, a w drugiej połowie tygodnia w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz. Dlatego w tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w środę. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie. Parafialny numer telefonu jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 2. Zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty). Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki o godz. 18.00.
 3. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 5. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie do 18 grudnia.
 6. W najbliższą sobotę (17 grudnia) o godz. 10.00 będziemy ustawiać szopkę betlejemską i ubierać choinki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, młodzież, kręgi Kościoła Domowego i wszystkich chętnych.
 7. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 8. W niedzielę, za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekażą nam światło z Groty Narodzenia z Betlejem.
 9. Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do puszek na leczenie Franciszka Winiarczyka: 2,5 – letniego chłopca walczącego z glejakiem rdzenia mózgu.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Desna i ze Żwirówki (zbierała p. sołtys Stanisława Osica). Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”.