Ogłoszenia – 10 września 2023 r., XXIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuję poszczególnym wioskom za przygotowanie koszów dożynkowych. Dzisiaj również podczas Mszy Św. o godz. 10.30 – poświęcenie przyborów szkolnych.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

3. Od dzisiejszej niedzieli Godzinki ku czci NMP będą śpiewane bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 8.00.

4. W najbliższą środę, 13 września, po Mszy Św. o godz. 18.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.

5. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. O godz. 19.00 poświęcę nowy krzyż postawiony w Cisiu na rogu ulic Mostowej i Cisowy Dwór. Dziękuję osobom, który postawiły nowy krzyż w miejscu poprzedniego. Bóg zapłać.

6. Młodzież zapraszam na spotkanie parafialnej młodzieżowej grupy modlitewno-formacyjnej w najbliższy piątek (15 września) o godz. 19.00 w kaplicy.

7. W sobotę, szesnastego dnia miesiąca – litania do św. Jana Pawła II w int. świętości rodzin i szacunku do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

8. Spotkanie, pierwsze po wakacjach, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, będzie 18 września, w poniedziałek, o godz. 19.00.

Natomiast zapisy i początek nowego cyklu przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i innych osób, które do tej pory nie przyjęły tego sakramentu będą w Wielkim Poście 2024 roku.

9. Rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.) zapraszam na spotkanie dn. 21 września (czwartek) o godz. 19.00.

10. W naszej parafii istnieją 2 kręgi Kościoła Domowego. Chcemy założyć kolejny krąg, który służy pogłębienia więzi małżeńskiej i więzi z Panem Bogiem. Chętne małżeństwa mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. W niedzielę, za tydzień, podczas Mszy Św. będziemy słuchać krótkich świadectw małżeństw należących do takich kręgów. A za 2 tygodnie, 24 września, w niedzielę, po mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie małżeństw zainteresowanych kręgiem.

11. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci. Także dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać w scholi dziecięcej prowadzonej przez p. Magdalenę Bolek.

12. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Mirosławie Malesa za kwiaty do kościoła.

13. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni.

14. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.