Ogłoszenia – 10 października 2021 r., XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Papieską pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych, zaś po Eucharystii krótka katecheza i wręczenie różańców. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie kolejna krótka katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wprowadzająca w sakramenty Eucharystii i pokuty.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek (12 października) o godz. 19.00.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa są odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. W najbliższą środę (w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie) nabożeństwo różańcowe również o godz. 17.15.
 5. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 6. W czwartek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Zapraszamy każdego, kto pragnie przez Maryję doświadczyć głębszego spotkania z Bogiem”. Jest jeszcze możliwość przyłączenia się do tych rekolekcji.
 7. W czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, Święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców. Życzymy wszystkim nauczycielom i katechetom satysfakcji, radości, zdrowia i nade wszystko błogosławieństwa od Najwyższego Nauczyciela, Jezusa Chrystusa.
 8. Wznawia działalność schola dziecięca. Pani Magdalena Bolek zaprasza dzieci na próbę w sobotę (23 października) o godz. 15.00 w kaplicy.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz), z Desna, z Brzezin (gdzie zbierała p. Konopińska). Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii z prośbą o Boże błog. w budowie nowej świątyni.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 12. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 13. Za tydzień po Mszach Św. będzie możliwość zapisania się do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci i dzieci chrzestne. Serdecznie zachęcam.