Ogłoszenia – 10 kwietnia 2022 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które w różny sposób pomogły w przygotowaniu wizytacji biskupiej oraz w przebiegu rekolekcji wielkopostnych, szczególnie dziękuję: pp. Janowi i Marii Skolimowskim, p. Henryce Piotrkowicz, paniom, które każdego dnia podczas rekolekcji sprzątały kaplicę, katechetkom Urszuli Zalewskiej i Magdalenie Bieńkowskiej, osobom, które przyniosły ciasta i inne produkty spożywcze. Dziękuję dyrekcjom szkół i nauczycielom za zaangażowanie w przebieg rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Dziękuję również osobom, które włączyły się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii: kręgom Kościoła Domowego, ministrantom, pp. Uksa za przygotowanie krzyża, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za zabezpieczenie trasy.
 2. Panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Do dzisiaj zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Dziękuję p. Henryce Woźniakowskiej za ofiarowanie 3 dużych palm.
 3. Zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 5. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominający mękę Chrystusa począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
 6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Konkatedrze na Kamionku – Msza Św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za śpiew „Przed tak Wielkim Sakramentem” podczas uroczystego przeniesienia Najśw. Sakramentu do ciemnicy. W tym dniu przypada także 1056 rocznica Chrztu Polski.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Taca tego dnia jest przeznaczona na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w adoracji Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły.
 8. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów, co półgodziny, od 9.00 do godz. 12.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece chrzcielne). Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w Wigilii Paschalnej i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św będą odprawiane według następującego porządku: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 16.00. O godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 10. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuje parafianom z Wielgolasu Duchnowskiego (zbierała p.A.Papis), z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p.J. Skolimowski), ze Żwirówki, z Brzezin. W środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.