Ogłoszenia – 1 stycznia 2023 r., Niedziela, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem 56.  Światowy Dzień Pokoju.  Za udział w śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.  Życzę wszystkim parafianom i gościom, abyśmy ten Nowy Rok 2023 , który Pan Bóg nam daje, przeżyli w pokoju, radości i w zdrowiu.

  1. Wczoraj zmarł papież – senior Benedykt XVI. Dzisiaj, 1 stycznia, o godz. 16.00 ofiarujemy Mszę Św. w jego intencji.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po mszy św. o godz. 10.30 – mini-orszak wokół kaplicy. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje.  Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca stycznia po Mszy Św. o godz. 18.00 – piąte (ostatnie) nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Odmówimy przed Najśw. Sakramentem różaniec i odprawimy 15 – minutowe rozważanie.
  5. Za tydzień, 8 stycznia, przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd, zaś o godz. 16.00 Msza Św w int. samorządowców, a o godz. 17.00 – spotkanie opłatkowe dla samorządowców.
  6. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
  7. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję także p. Marii Skolimowskiej oraz p. Andrzejowi Całka.
  8. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
  9. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec” (nowa cena), dla dzieci – „Anioł Stróż” (nowa cena).
  10. Od poniedziałku rozpoczynam wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Proszę rodziny katolickie, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii i jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie. Jest to pomocą w organizacji „kolędy”.