Ogłoszenia – 09 października 2022 r.

 

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce jest tzw. niedziela statystyczna czyli są liczeni wierni obecni na Mszy Św. i przystępujący do Komunii Św. Czynimy to na prośbę Katolickiego Instytutu Statystycznego.
 2. W październiku zapraszam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie w najbliższą środę, 12 października, o godz. 19.00.
 4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) będzie miała spotkanie w najbliższy czwartek, 13 października, o godz. 19.00.
 5. Ministrantów zapraszam na zbiórki w najbliższą sobotę, 15 października: ministranci młodsi i kandydaci – godz. 10.30, ministranci starsi – godz. 11.30.
 6. Za tydzień w niedzielę, 16 października, będziemy przeżywać 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Będzie to XXII Niedziela Papieska, której hasło brzmi „Blask Prawdy”. Po Mszy Św. zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę, za 2 tygodnie, 22 października, o godz.16.15.
 8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 9. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, Święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców. Życzymy wszystkim nauczycielom i katechetom satysfakcji, radości, zdrowia i nade wszystko błogosławieństwa od Najwyższego Nauczyciela, Jezusa Chrystusa.
 10. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 11. Dziękuję za ofiary składane na budowę świątyni: Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. będzie ofiarowana w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii oraz o Boże błog. w budowie nowej świątyni.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, a także „Gość Extra” poświęcony św. Faustynie.