Ogłoszenia – 06 marca 2022 r. I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Narodzenia NMP w Mińsku Maz.
 2. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu czyli 3 kwietnia. Będzie je prowadził o. Jarosław Konopko, kapucyn. Będzie to również dzień wizytacji ks. bp Jacka Grzybowskiego w naszej parafii.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca.
 5. W najbliższą sobotę, 12 marca, w kościele p/w Nawrócenia św. Pawła w Warszawie przy ul. Kobielskiej odbędzie się promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Wśród promowanych będą nasi parafianie: Grzegorz Konopiński i Marek Kulas. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii to osoby świeckie, uprawnione do udzielania Komunii Świętej. W  razie potrzeby mogą udzielać Komunii Świętej w czasie większych uroczystości w parafii lub Mszy Świętych niedzielnych. Szafarzy błogosławi Biskup diecezji po specjalnym kursie przygotowawczym.
 6. Do 11 marca po Mszy Św. wieczornej modlimy się Nowenną do św. Andrzeja Boboli (w czterechsetną rocznicę świeceń kapłańskich) w int. pokoju na świecie oraz w int. powołań.
 7. Panie z Parafialnej Grupy „Caritas” zapraszam na spotkanie w najbliższą środę, 9 marca, o godz. 19.00.
 8. Ministrantów zapraszam na zbiórki w najbliższą sobotę: o godz. 10.00 – ministranci młodsi, o godz. 11.15 – kandydaci na ministrantów.
 9. W niedzielę, za tydzień, 13 marca, po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na koncert pasyjny w wykonaniu śpiewaka operowego Karola Skwary.
 10. Przypominam, że do 13 marca można oddawać ankiety synodalne. Można je wrzucać do skrzynki z logu synodu na końcu kościoła. Prosimy o włączenie się w dzieło Synodu.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 12. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: za anonimową ofiarę w wys. 2000 zł, za ofiary z Brzezin (gdzie zbierała pani Kińska) w wys. 710 zł. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 14. Koło Gospodyń Wiejskich z Cisia we współpracy ze Strażą Pożarną z Cisia w niedzielę za tydzień po Mszach Św. przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Pieniądze zostaną przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców.