Ogłoszenia – 05 września 2021 r., XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Trwa nowenna przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i m. Róży Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek od Krzyża i opiekunki osób niewidomych. Będziemy modlić się dziś po Mszy Św. o godz. 10.30, zaś w tygodniu po Mszach Św. o godz. 18.00.
 2. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 3. W środę będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).
 4. Ministrantów ze szkoły podstawowej (do klasy 7) zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00, zaś ministrantów starszych (od klasy 8) i lektorów zapraszam na zbiórkę tego samego dnia o godz. 19.00. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, szczególnie spośród tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. zapraszam, by zgłaszali się do mnie do zakrystii.
 5. Młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania czerwcu zapraszam na spotkanie 13 września (poniedziałek) o godz. 19.30 (po procesji fatimskiej).

Jednocześnie rozpoczynają się zapisy do bierzmowania młodzieży z klas 8. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej lub w tygodniu po Mszach Św. Pierwsze spotkanie dla tej grupy będzie 17 września (piątek) o godz. 19.00 w kaplicy.

 1. Rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. zapraszam na spotkanie informacyjne w dniu 16 września (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy.

Uroczystość Pierwszej Komunii Św. w 2022 r.  jest planowana na 14 maja (sobota): godz. 10.00 SP Brzeziny, godz. 12.00 SP Cisie

Rocznica Pierwszej Komunii Św. w 2022 r. jest planowana na 21 maja (sobota): godz. 10.00 SP Brzeziny, godz. 12.00 SP Cisie

 1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 2. Dziękuję za ofiary przelewane na konto budowę nowej świątyni Bóg zapłać. W minionym tygodniu montowano szalunki pod sklepienie w obu bocznych nawach kościoła.
 3. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik „Różaniec”, a dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 4. Taca za tydzień będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne na Tarchominie.
 5. Przypominam, że przyjmuję już intencje na 2022 rok.
 6. W sobotę, 11 września, odbędzie się w Warszawie (po raz pierwszy) Orszak Dziejów. Orszak Dziejów to widowisko historyczne mające na celu upamiętnienie wielkich Polaków na przestrzeni  dziejów od Mieszka I do Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem Prymasa Tysiąclecia.
  W programie jest przemarsz postaci historycznych oraz spektakl o Stefanie Kard. Wyszyńskim. Początek wydarzenia w sobotę 11 września o godz. 16.00 przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu przy kościele SS. Wizytek. Więcej informacji jest na plakacie w gablocie parafialnej.
 7. Organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny zapraszają na to wydarzenie, którego odbędzie się dnia 19 września (niedziela). Marsz rusza o godz. 11.30 z Placu Zamkowego w Warszawie. Szczegóły na plakacie w gablocie.