Ogłoszenia – 05 grudnia 2021 r. ,2 Niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasz parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź przed i podczas Mszy Św. Serdecznie zapraszam. Uwaga: Intencje, które zostały w poniedziałek i wtorek przyjęte na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 19.00!
  2. Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty) są odprawiane w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zapraszam z lampionami w środy, czwartki i piątki.
  3. Możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Podobnie jak w latach poprzednich można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego stoi choinka z bombkami i można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca. Po wybraniu bombki proszę o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
  5. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
  6. W najbliższą środę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W Godzinie Łaski od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu. Podczas adoracji pomodlimy się różańcem, a także na zakończenie Roku św. Józefa odmówimy Akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
  7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  8. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o grudniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. będzie ofiarowana w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Za prace wykonane w listopadzie przy budowie nowej świątyni zapłaciłem fakturę w wys. 62 730 zł.
  9. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”, miesięcznik – „Różaniec”, zaś dla dzieci miesięcznik – „Anioł Stróż”.