Ogłoszenia – 04 września 2022 r. XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuję poszczególnym wioskom za przygotowanie koszów dożynkowych.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za tydzień taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
 3. W najbliższy czwartek przypada święto Narodzenia NMP (w ludowej tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej)
 4. Ministrantów, lektorów, scholanki, bielanki zapraszam na powakacyjne spotkanie rozpoczynające nowy rok duszpaterski w najbliższą sobotę o godz. 14.00.
 5. Za tydzień w niedzielę, 11 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcę dzieciom i młodzieży przybory szkolne. Po tej Mszy Św. zapraszam dzieci na występ iluzjonisty TomAsa.
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na pierwsze powakacyjne spotkanie, w poniedziałek za tydzień, 12 września, o godz. 19.00. Bierzmowanie dla tej grupy jest planowane w dn. 25 października, wtorek, o godz. 18.00. Udzieli go ks. bp Jacek Grzybowski.

Jednocześnie rozpoczynają się zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i innych osób, które do tej pory nie przyjęły tego sakramentu. Można zapisywać się w po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie 15 września, w czwartek, o godz. 19.00.

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.) będzie 14 września, w środę, o godz. 19.00.
 2. Dzieci rocznicowe (klasy czwarte) i ich rodziców zapraszam na Mszę Św. 16 września, w piątek, o godz. 18.00.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 4. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W minionym tygodniu zostało zalane sklepienie w nawie głównej budowanego kościoła (z wyjątkiem odcinka nad prezbiterium).
 5. Nasza parafia organizuje w dn. 17 września (sobota) pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. proboszcza.
 6. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.