Ogłoszenia – 03 października 2021 r., XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. W minioną niedzielę na prośbę Katolickiego Instytutu Statystycznego liczyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św. W naszej parafii we Mszy Św. uczestniczyło 607 osób (345 kobiet i 262 mężczyzn), do Komunii Św. przystąpiło 206 osób (138 kobiet i 68 mężczyzn).
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku.
 3. W naszej parafii odbędą się rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Wspólne nabożeństwa rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu. Zapisy, materiały rekolekcyjne i niezbędne szczegóły zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym 5 października po Mszy św. o g.18.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie przez Maryję doświadczyć głębszego spotkania z Bogiem”.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowani (obie grupy) – jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 7. Ministrantów zapraszam na zbiórki w tym tygodniu: starszych (od klasy 8 SP) – w piątek o godz. 18.30, młodszych (do klasy 7 SP) – w sobotę o godz. 11.00. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 14.00.
 8. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam za tydzień w niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.30, podczas Mszy Św. poświęcenie różańców, zaś po Eucharystii krótka katecheza i wręczenie różańców.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o kolejnej październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski) w wys. 2250 zł. Przy stoliku z prasą są wyłożone kalendarze na rok 2022 podarowane nam przez Sanktuarium św. Józefa w Warszawie na Kole. Dochód z kalendarzy będzie przeznaczony na budowę kościoła. Koszt wydruku jednego kalendarza wynosi 10 zł.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, a także miesięcznik „Różaniec”.
 12. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Papieską. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.