Ogłoszenia – 03 kwietnia 2022 r. V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jeszcze raz wyrażamy naszą radość, że możemy w naszej parafii przez całą niedzielę gościć ks. bp Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej parafii, który dokonuje wizytacji według zaleceń przepisów kanonicznych.
 2. Dzisiaj również rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Prowadzi o. Jarosław Konopko, kapucyn. Dzisiaj Msze Św. według stałych godzin. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę: Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Przed i w trakcie Mszy Św. można skorzystać z sakramentu pokuty. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z Brzezin i Cisia od poniedziałku do środy: o godz. 9.30 -dla klas od piątej do ósmej, o godz. 11.00 – dla klas od pierwszej do czwartej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach.
 3. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) panie z parafialnej grupy „Caritas” będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 4. Zapraszam na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30
 5. W pierwszy czwartek kwietnia – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00
 6. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszej parafii. Początek o godz. 18.30 (czyli po Mszy Św.) przy krzyżu misyjnym. Trasa w Wielgolesie Brzezińskim: ul. Bitwy Warszawskiej, Skrajna, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, i z powrotem do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian ze świecami.
 7. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższa sobotę o godz. 12.00.
 8. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Zbigniewowi Konowrockiemu za odśnieżenie parkingu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik -„Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.