Ogłoszenia – 01 sierpnia 2021 r. : XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj przeżywamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00, w godzinie „W”, upamiętnimy wszystkich powstańców – żołnierzy i mieszkańców Miasta Nieujarzmionego – biciem dzwonów. Również dzisiaj, na prośbę Biskupa Ordynariusza, zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym w nawałnicach w Europie.
 2. Jutro można uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i pobożne odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
 3. W najbliższy czwartek, pierwszy miesiąca sierpnia, po Mszy Św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00
 4. W pierwszy piątek miesiąca sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza Św. – o godz. 18.00, spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy Św. wieczornej. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej po Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. W niedzielę za tydzień, będzie gościł w naszej parafii ks. Łukasz Chłopek, który wyjeżdża na misję do Kazachstanu. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i 16.00 wygłosi kazania. Po Mszach Św. będzie można wesprzeć jego misje.
 7. Kancelaria parafialna od wakacji jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.00-17.30.
 8. Można już zamawiać intencje mszy świętych na rok 2022.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie parafii oraz budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za anonimową ofiarę Aleksandrówki w wys. 1 tys. zł. Przypominam o kolejnej, sierpniowej zbiórce na budowę świątyni. Bóg zapłać. Trwają prace przy budowie świątyni.
 11. Tegoroczny odpust parafialny, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, będzie połączony z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100 -lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r. podarowanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Msze Św. tego dnia będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00). Sumie odpustowej o godz. 10.30 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył ks. Marek Twarowski. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Po sumie i procesji z udziałem władz samorządowych gminy Halinów i pocztów sztandarowych odbędzie się na terenie przykościelnym odsłonięcie tablicy (przemówienia, złożenie wieńców). O godz. 16.00 rozpocznie się bieg „Wilczym Tropem 2021” upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych, po biegu wręczenie nagród. W tym czasie zacznie się piknik parafialny (mała gastronomia, animacje dla dzieci, inne atrakcje). Od godz. 17.00 do godz. 22.00 zabawa z zespołem Live. Zwracam się z prośbą o pomoc w organizacji wspólnej modlitwy i zabawy. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy! Dochód z pikniku jest przeznaczony na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii.
 12. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy (przez najbliższe 3 tygodnie nie będzie tygodnika „Niedziela”).