Ogłoszenia – 01 października 2023 r., XXVI Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich parafian. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Kancelaria w październiku (z racji nabożeństw) będzie czynna do godz. 17.00
2. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany techniką dowolną przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów ( np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki itp). Liczę na pomysłowość i oryginalność oraz samodzielność wykonania pracy. Wykonane różańce należy dostarczyć do 22 października. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 29 października.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek rano pojadę z Komunią Św. do chorych parafian. Proszę o zgłoszenia. Spowiedź od godz. 16.30. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiona za zakończenie nabożeństwa różańcowego. W sobotę osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 17.15, zaś po Mszy Św. będzie 15 – minutowe rozważanie.
4. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.00, próba scholi – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Boże Atelier wspierającej misje katolickie w Kenii i Tanzanii.
7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.
8. Przypominam o październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Za dar serca – Bóg zapłać.
9. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci – „Mały Gość” oraz „Gość Extra” (poświęcony objawieniom maryjnym).