9 VI 2019 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
2. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres wielkanocny oraz spowiedzi i komunii wielkanocnej i od jutra rozpoczynamy okres zwykły w roku liturgicznym.
3. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc sprawowane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwo będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam.
4. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00
5. W czwartek (13 czerwca przypada) święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
6. W następną niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
7. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę Kościoła w par. Narodzenia NMP w Mińsku Maz.
8. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła. Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę 2140 zł. Dziękuję również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
9. 18 czerwca (we wtorek) Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00
10. 20 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). W tym roku ołtarze przygotują następujące wioski: Brzeziny, Cisie, Desno i Żwirówka. Zapraszam wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji. Zapraszam również dzieci komunijne i rocznicowe.
11. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
12. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
13. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.