8 X 2017 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 2. Rozpoczął się miesiąc październik. Każdego dnia będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
 4. W dniu dzisiejszym obchodzony jest XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „ Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Taca w dniu dzisiejszym na do św. siostry Faustyny.
 5. Dzisiaj przed kościołem będzie można zapisać się do Róży Rodziców. Jest to modlitwa za własne dzieci. Zachęcam by włączyć się w tę inicjatywę
 6. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję za ofiary mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Joanna Piotrkowicz i p. Jan Skolimowski) – 4230 zł, (Marta Suchocka) – 1850 zł., Brzezin (p. Śmiech) – 2030 zł.
 7. 13, 14 i 15 października w naszej parafii będziemy przeżywali rekolekcje, które maja nas przygotować do peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Program rekolekcji:

13 październik (piątek)

 • 10.30 Msza święta z nauką
 • 18.00 Msza święta z nauką
 • Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie
 • 21.00 Apel Maryjny

14 październik (sobota)

 • 10.30 Msza święta z nauką
 • 18.00 Msza święta z nauką
 • 21.00 Apel Maryjny

15 październik (niedziela)

 • wg porządku niedzielnego, godz. 8.00, 10.30, 16.00 o godz. 21.00 Apel Maryjny.
 1. Na stronie internetowej parafii jest zamieszczony program peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w naszej parafii w dniach 16-17 października. Bardzo proszę o zapoznanie się z tym programem. Ten czas będzie połączony z wizytacją Ks. Biskupa Marka Solarczyka w naszej parafii.
 2. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice wyrażają swoją wdzięczność za okazane serce. Plastikowe nakrętki będzie można składać do kosza ustawionego w kruchcie.
 3. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.