7 XI 2021 – XXXII Niedziela Zwykła

1.Ks. Proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. św. Antoniego z Padwy w Mińsku Maz.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek, 8 listopada, o godz. 19.00.

3. We wtorek będziemy przeżywać Święto Rocznicy Poświęcenia Bazylik Laterańskiej, katedry biskupa Rzymu. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny odwiedzając katedrę lub konkatedrę i odmawiając modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

4. Uczestnicy rekolekcji „33 dni. Ad Jesum per Mariam” w najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkają się na adoracji Najśw. Sakramentu połączonej z modlitwą pokutną.

5. W czwartek, 11 listopada, będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.

6. Za tydzień, w niedzielę, będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan.

7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. będzie ofiarowana w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. W gablocie są wywieszone zdjęcia ukazujące przebieg prac w tym roku. Prace cały czas trwają.

11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” oraz dla dzieci – „Anioł Stróż”.

12. Osoby z parafialnej grupy „Caritas” zapraszam na spotkanie w dniu 17 listopada (środa) o godz. 19.00

 

13. Klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają młodzież męską po 16 roku życia, szczególnie rozeznających swoje powołanie i myślących o kapłaństwie na dzień otwarty w dniach 11-12 listopada. Informacje na plakacie w gablocie przy dzwonnicy.