7 III 2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj przypada III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 2. Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej włącznie.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj 21 marca. Poprowadzi je Ks. Karol Wysocki, proboszcz z Królewca koło Mińska Maz. Program rekolekcji na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 6. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 7. Od 10 marca ( środa) rozpoczynamy nowennę do Św. Józefa. Nowenna będzie odmawiana po Mszy św. wieczornej.
 8. Przy stoliku z krzyżem wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 9. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 • PRZEPISY POSTNE:
 • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia
 • Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
 1. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję Dariuszowi i Patrycji Świtkowskim z Sulejówka oraz rodzicom Bogdanowi i Hannie Świtkowskim z Wielgolasu Duchnowskiego za ofiarę 2000 zł.
 2. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w par. Narodzenia NMP w Warszawie – Płudy.
 3. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest książka „Czwarta Kompania Rejon DĘBY. Książka jest o działalności Armii krajowej na naszym terenie i o ludziach, którzy byli zaangażowani w tę działalność. Książka jest nieodpłatna.
 4. W każdą 2 środę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
 5. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 6. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.