6 XII 2020 – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj przypada II NIEDZIELA ADWENTU
 2. Przeżywamy nowy okres w roku liturgiczny – ADWENT. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 3. W czasie adwentu w tygodniu są sprawowane Msze święte roratnie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 5. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Puszki wystawione są na bocznych oltarzach.
 6. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 Msza św. w godzinę łaski.
 7. Na stoliku przy bocznym ołtarzu przygotowane są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. W kruchcie są wystawione świece CARITAS.
 8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę adwentu tj, 20 grudnia
 9. W grudniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
 10. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję za ofiarę 500 zł. z Wielgolasu Brzezińskiego, dziekuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał Jan Skolimowski) – 2480 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała Joanna Piotrkowicz z mężem) – 850 zł., dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Duchnowskiego (od ulicy Krajobrazowej do Inżynierskiej zbierali pp. Papis) 2200 zł.
 11. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 12. Dziękuję paniom, ( Łukasiak z Wielgolasu Brzezińskiego, Miros z Żwirówki oraz p. Komar z Brzezin), które sprzątały w naszej świątyni.