6 XII 2015 – II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj II NIEDZIELĘ ADWENTU. Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
 2. Msze św. Roratnie w naszym kościele w tygodniu odprawiane będą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
 3. W dniu dzisiejszym przed kościołem jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. We wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczyna się ROK MIŁOSIERDZIA. W naszym kościele o godz. 12.00 będzie Msza św. w godzinę łaski dla świata. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. 12 grudnia w sobotę o godz. 11.00 w naszej katedrze Warszawsko-praskiej odbędzie się uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Na tę Mszę św. zaproszone są delegacje ze wszystkich parafii z obrazami Jezusa Miłosiernego.
 6. Można nabyć opłatki oraz świece CARITAS.
 7. Rekolekcje w naszej parafii będą 13, 14 i 15 grudnia. Rekolekcję będzie głosił Ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala w Wołominie.
  • PROGRAM REKOLEKCJI:
  • NIEDZIELA:00 – Msza św. z nauka dla dorosłych, 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci, 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
  • PONIEDZIAŁEK, WTOREK: 00, 10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych, 16.00 – Msza św. z nauka dla dzieci, 18.00 – Msza św. z nauka dla dorosłych i młodzieży.
  • SPOWIEDŹ.: poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
 8. Zwyczajem minionych lat w naszym kościele będzie przeprowadzana zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za dary serca składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Są do nabycia książki o historii parafii Dębe Wielkie. Koszt 25 zł.
 10. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety. Zachęcam do lektury.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.