4 XII 2016 – II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy nowy okres liturgiczny ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
2. W okresie adwentu odprawiane są Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy również dzieci.
3. W dniu dzisiejszym przed kościołem jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie.
4. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele o godz. 12.00 Msza święta w godzinę łaski dla świata. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach 11, 12, 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. Jacek Czaplicki, kapłan diecezji łomżyńskiej.
• PROGRAM REKOLEKCJI:
• NIEDZIELA : 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych, 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci, 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
• PONIEDZIAŁEK I WTOREK : 8.00, 10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych, 16.00 – Msza św. z nauka dla dzieci, 18.00 – Msza św. z nauka dla dorosłych i młodzieży.
• SPOWIEDŹ: poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
7. Kolejna zbiórka z parafii na budowę nowego kościoła będzie w grudniu. Po nowym roku będzie w lutym.
8. Składam serdeczne Bóg Zapłać mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Jan Skolimowski, Joanna Piotrkowicz) za ofiarę 4220 zł.
9. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiarę 500 zł z Cisia na budowę Kościoła, Ks. Jerzemu Mackiewiczowi za ofiarę 2000 zł.
10. Na tablicy ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego, są również umieszczone zdjęcia z prowadzonych prac budowlanych.
11. Na stoliku przy bocznym ołtarzu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona na budowę kościoła.
12. W kruchcie można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny.
13. Zwyczajem minionych lat w naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
14. 9 grudnia w czwartek o godz. 18.00 odbędzie spotkanie dla mieszkańców Cisiaw Srebrnym Świerku w Okuniewie przy ul. 1 Maja 42. w sprawie rewitalizacji miejscowości Cisie.
15. 10 grudnia w sobotę w Szkole Podstawowej w Cisiu odbędzie się kiermasz świąteczny. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Więcej informacji na plakacie.
16. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Zbyszkowi Konowrockiemu za odśnieżenie terenu wokół naszej świątyni.
17. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
18. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.