4 X 2020 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 2. Przeżywamy miesiąc październik w sposób szczególny poświęcony rozważaniu tajemnic życia Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 4. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III ( klasy komunijne). Na tym spotkaniu będzie pani od strojów komunijnych.
 6. 1 października w Domu Księży Emerytów w Łomiankach w wieku 85 lat zmarł Ks. prałat Tadeusz Armijak, wieloletni proboszcz par. Dębe Wielkie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w par. Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim w środę 7 października o godz. 11.00
 7. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Trwają prace budowlane przy nowym kościele. Oczekujemy na ekipę pracowników, którzy będą ustawiali więźbę dachową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace w centralnej części kościoła polegające na przygotowaniu szalunków sklepienia. Koszt tych prac to 800 tyś złotych.
 8. Dziękuję na ofiarę na budowę kościoła z Duchnowa – 10 tyś zł., dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p. Jan Skolimowski) – 2320 zł.
 9. W kruchcie na stoliku wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe.
 10. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 11. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.