31 VII 2016 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.
3. Jutro (1 sierpnia) będziemy przeżywać 72 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego wydarzenia przypomina nam o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę oraz za tych, którzy za Jej wolność oddali swoje życie.
4. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Pani jasnogórskiej. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania bądź pracy na polu. Niech to będzie również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu.
5. 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Udziela się go wiernym, którzy pobożnie nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i pobożnie odmówią Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca.
7. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca.
8. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
9. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie, adoracja Najśw. Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
11. 15 sierpnia będziemy świętowali w naszej parafii uroczystość odpustową oraz rocznice erygowania parafii.
12. Przeżywamy czas wakacyjny. Pamiętajmy o godnym przeżywaniu czasu wolnego.
13. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
14. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w świątyni.