31 V 2020 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj przypada NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
 2. Święty okres pięćdziesięciu dni kończy się Niedzielą Zesłania Ducha świętego. Wspominamy w nią zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków.
 3. Od poniedziałku rozpoczyna się w kościele okres zwykły w roku liturgicznym.
 4. Ta uroczystość kończy okres komunii świętej wielkanocnej.
 5. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. W tygodniu po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe a w niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam.
 6. W czwartek przypada przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 7. W piątek spowiedź z racji I piątku miesiąca od godz. 16.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego od godz. 17.00
 8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 9. W następną niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
 10. W czerwcu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
 11. 11 czerwca będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z procesją do czterech ołtarzy z zachowaniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa.
 12. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
 13. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 14. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
 15. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami. Jest możliwość ustalenia indywidualnego terminu i godziny komunii św.