31. 05 . 2015 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajswiętszej.
 2. W dniu wczorajszym w Katedrze Warszawsko-praskiej święcenia kapłańskie przyjął Ks. Robert Kowalski.
 3. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystość prymicyjną Ks. Roberta. Z tej okazji życzymy Mu wielu łask i Bożego Błogosławieństwa na drodze Kapłańskiej.
 4. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Bóg Zapłać. Bez Was moi drodzy nic nie można by uczynić.
 5. Przez miesiąc czerwiec będą sprawowane nabożeństwa czerwcowe. W tygodni po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
 6. 4 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze przygotują następujące wspólnoty: Cisie, Wielgolas Brzeziński, Wielgolas Duchnowski i ministranci. Do udziału w procesji zapraszam wszystkie zespoły parafialne: ministrantów , bielanki, dziewczynki sypiące kwiaty, asystę procesyjną, panów od baldachimu, straż pożarną KŻR, scholę, chór, wszystkich parafian pragnących oddać cześć Bożemu Ciału. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 10.30.
 7. Przez dawną Oktawę Bożego Ciała będą śpiewane nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a na zakończenie oktawy będzie procesja eucharystyczna.
 8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna.
 10. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety. Zachęcam do lektury.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.