3 XI 2017 – II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj I niedzielę Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Msze św. RORATY będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane świąteczne wyklejanki.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 5. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 w Godzinę łaski będzie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W dniu dzisiejszym Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
 7. W kruchcie rozprowadzane są świece CARITAS.
 8. Zwyczajem minionych lat będziemy zbierali produkty spożywcze, aby można było przygotować paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Produkty można składać do pudełek, które będą ustawione w kruchcie.
 9. Tak jak w ubiegłym roku, pragniemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci. Na choince są zawieszone bombki z numerem. Kto chciałby przygotować paczkę dla dziecka niech zgłosi się z taka bombką do zakrystii i tam uzyska wszelkie potrzebne informacje.
 10. Od następnej niedzieli w naszej świątyni będą rozprowadzane opłatki na stół wigilijny.
 11. Rekolekcje w naszej parafii będą w dniach 17, 18 i 19 grudnia. Rozpoczęcie rekolekcji w III niedzielę adwentu.
 12. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiarę na budowę kościoła z Wielgolasu Brzezińskiego ( zbierała p. Joanna Piotrkowicz i p. Jan Skolimowski) – 3230 zł.
 13. 7 grudnia (czwartek) o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta Halinów odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych – Andrzejem Solonek odnośnie modernizacji przejazdu kolejowego.
 14. 9 grudnia (sobota) o godz. 12.00 Szkoła Podstawowa w Cisiu zaprasza na rodzinny kiermasz świąteczny, gdzie dzieci z rodzicami będą robić własne ozdoby świąteczne, a wszystko w atmosferze kolęd z zespołem TuMiGra. O godz. 17.00 koncert wigilijny w wykonaniu Kingi Zdybel, przy pianinie Mariusz Adamczak. Dochód przeznaczony na wszelkie aktywności uczniów w szkole w Cisiu.
 15. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 16. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 17. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.