3 V 2020 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj przypada IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 2. Przeżywamy miesiąc maj. Przez cały miesiąc sprawowane będą nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 4. Obecne przepisy zezwalają na to, aby w naszej świątyni mogło uczestniczyć 12 osób. Pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach na zewnątrz Kościoła.
 5. W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 7. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 8. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 9. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego tj. do 30 maja.
 10. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
 11. Dziękuję państwu Zofii i Januszowi Krawczyk za ofiarowane kwiaty do kościoła, dziękuję pani Henryce Piotrkowicz za ułożenie kwiatów.
 12. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami. Jest możliwość ustalenia indywidualnego terminu i godziny komunii św.