29 XI 2020 – I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj przypada I NIEDZIELA ADWENTU
  2. Rozpoczynamy nowy okres w roku liturgiczny – ADWENT. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  3. W czasie adwentu w tygodniu będą sprawowane Msze święte roratnie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Na stoliku przy bocznym ołtarzu przygotowane są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. W kruchcie są wystawione świece CARITAS.
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę adwentu tj, 20 grudnia
  6. W grudniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
  7. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję państwu Bożenie i Henrykowi Chmielewskim z Zielonej – Wesoła za ofiarę 600 zł.
  8. Dziękuję pani Henryce Piotrkowicz za przygotowanie dekoracji adewntowej.
  9. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Dziękuję paniom, ( Łukasiak z Wielgolasu Brzezińskiego, Miros z Żwirówki oraz p. Komar z Brzezin), które sprzątały w naszej świątyni