29 IX 2019 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. W tym miesiącu sprawuje się nabożeństwo różańcowe, podczas którego odmawia się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jedną część różańca. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.
3. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany w tygodniu o godz. 17.15. a w niedzielę o godz. 15.30
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
5. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
6. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
7. W następną sobotę o godz. 16.30 spotkanie dla bielanek.
8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca oraz ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
9. Również w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
10. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za każdy dar waszego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Rejon Dębe Wielkie i okolice pilnie poszukuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Poszukujemy osób, które odwiedzą rodziny i zorganizują im pomoc. Oprócz wolontariuszy poszukujemy również rodzin, którym możemy zaoferować pomoc. Więcej informacji oraz dane lidera rejonu można znaleźć na plakacie.
12. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
13. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
14. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.