28 VIII 2016 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 2. Przeżywamy miesiąc się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Pani jasnogórskiej. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania bądź pracy na polu. Niech to będzie również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu.
 3. W dniu dzisiejszym w Kałuszynie odbędą się Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne. Rozpoczęcie o godz. 11.30 a Msza święta o godz. 13.00.
 4. W naszej parafii dziękować będziemy za tegoroczne plony w pierwszą niedzielę września (4 września) podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W czwartek 1 września o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 7. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu orza możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00
 8. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie dla bielanek, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna wokół świątyni.
 10. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 11. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 12. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w świątyni.