28 III 2021 – VII Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj przypada VII Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
2. Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne przez władze państwowe, aktualny limit wiernych mogących przebywać w kościele to 8 osób.
3. Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej włącznie.
4. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się ostatnie nabożeństwo gorzkich żali o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się święte Triduum Paschalne. Porządek liturgii jest następujący:
• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00,
• Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18:00,
• Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o godzinie 18:00.
6. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w godzinach 09:00 – 12:00. Święcenie pokarmów odbędzie się w następujący sposób: stolik na koszyczki ze święconkami będzie stał na placu przy Kościele, obrzęd święcenia pokarmów będzie odbywał się co pół godziny. Ze względu na panujący stan pandemii oraz obowiązujące restrykcje sanitarne, proszę pamiętać o obowiązku ich zachowania, tj. odległość między osobami oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.
7. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 06:00 msza święta rezurekcyjna.
8. Przy stoliku z krzyżem wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar serca.
9. Przez okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
10. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz budowę kościoła. W tej chwili prowadzone są prace przy stawianiu rusztowań.
11. W każdą 2. środę miesiąca jest sprawowana Msza Święta w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
12. Panie z Caritasu rozprowadzają palmy.
13. W kruchcie przy stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
14. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.