28 II 2020 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj przypada II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 2. Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej włącznie.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego postu tj 21 marca. Poprowadzi je Ks. Karol Wysocki, proboszcz z Królewca koło Mińska Maz.
 6. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”. Puszki są wystawione na bocznych ołtarzach
 7. Przy stoliku z krzyżem wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 10. W piątek od godz. 16.30 spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 11. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 12. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 • PRZEPISY POSTNE:
 • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia
 • Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
 1. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w par. Dębe Wielkie.
 3. W każdą 2 środę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
 4. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 5. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.