27 XII 2020 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Dzisiaj przypada I niedziela po Narodzeniu Pańskim. W tym dniu obchodzone jest święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 2. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w rekolekcjach adwentowych, przygotowanie świątyni do Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz uroczystą celebracje Tajemnicy Wcielenia.
 3. Jutro 28 grudnia zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców z małymi dziećmi. Będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
 4. W czwartek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. 1 stycznia w piątek UROCZYSTOŚC ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 16.00. Tego dnia Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju.
 6. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 9. W tym roku w związku z obostrzeniami nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Na stronie parafialnej będzie umieszczony program Mszy św. dla poszczególnych miejscowości u ulic. Będzie to nasze wspólne spotkanie w ramach wizyty duszpasterskiej.
 10. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Brzezin (zbierała p. Konopińska) za ofiarę 1920 zł., dziękuję paniom z KŻR ze Żwirówki za ofiarę 200 zł. na renowacje naczyń liturgicznych.
 11. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 12. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.