27 V 2018 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
2. W tym tygodniu kończy się miesiąc maj. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Po Mszy wieczornej będą nabożeństwa czerwcowe, a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam.
3. W czwartek 31 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( BOŻE CIAŁO). Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta procesja do 4 ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Desna, Wielgolsu Brzezińskiego, Wielgolasu Duchnowskiego i Żwirówki. Zapraszam wszystkie zespoły parafialne do udziału: ministrantów, bielanki, asystę procesyjną, panów od baldachimu, dziewczynki sypiące kwiaty, KŻR, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, Straż Pożarną, wszystkich wiernych pragnących uwielbić Najświętszy Sakrament.
5. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będą śpiewane nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
6. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
8. Parafia Glinianka zaprasza 31 maja na wieczór uwielbienia. Przygotowanych jest wiele atrakcji. Informacje na plakatach.
9. W czerwcu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
10. 7 czerwca w szkole w Brzezinach odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 80 r. śmierci Aleksandra Świętochowskiego, pisarza, publicysty, działacza społecznego i inicjatora budowy szkoły w Brzezinach. Początek uroczystości o godz. 11.00
11. 10 czerwca w szkole w Brzezinach organizowany będzie Piknik Rodzinny. Początek o godz. 13.00 Organizatorzy serdecznie zapraszają.
1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
2. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.