27 IX 2020 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 2. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30. Obecność obowiązkowa.
 3. Przy bocznych ołtarzach są ustawione puszki do których można wrzucić ofiarę na konserwację grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik w sposób szczególny poświęcony rozważaniu tajemnic życia Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 6. W piątek od godz. 116.30 będzie możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 9. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Trwają prace prace budowlane przy nowym kościele. Oczekujemy na ekipę pracowników, którzy będą ustawiali więźbę dachową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace w centralnej części kościoła polegające na przygotowaniu szalunków sklepienia. Koszt tych prac to 800 tyś złotych.
 10. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 11. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.