27 III 2016 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
 2. Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
 3. Dziękuję ministrantom za przygotowanie ciemnicy, dziękuje Róży Różańcowej Rodziców za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację kwiatową naszej świątyni, państwu Krawczyk z Brzezin i państwu Witan z Brzezin za ofiarowane kwiaty, pani Henryce Piotrkowicz, paniom Halinie Witkowskiej, Annie Klimek, Jadwidze Łukasiak, Danucie Bolek, Barbarze Miros za dbanie o czystość naszej świątyni.
 4. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, ponom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty, KŻR, Straży Pożarnej, panu organiście, panu kościelnemu, dziekuje wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 5. 8 początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
 6. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego
 7. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Z racji oktawy nie obowiązuje post.
 8. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 11. W niedzielę przeżywamy NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu na dzieła charytatywne CARITAS.
 12. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy składali produkty spożywcze, aby wspomóc najbardziej potrzebujących.
 13. Składam serdeczne Bóg Zapłać dla KŻR z Wielgolasu Duchnowskiego za ofiarowanie pelerynek dla bielanek
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 15. Całej wspólnocie parafialnej, władzom samorządowym, gminnym, powiatowym, dyrekcjom szkół, nauczycielom, katechetom, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus wniesie pokój, radość i miłość do naszych domów.
  Szczęść Boże