26 IV 2020 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj przypada III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 2. W dniu dzisiejszym o 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy również przez łącze internetowe.
 3. W naszym kościele w dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 30 do godz. 16.00.
 4. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego z prośbą o ustanie epidemii. Zachęcam wiernych przebywających w domach do włączenia się we wspólną modlitwę naszej wspólnoty parafialnej. Nasza modlitwa będzie połączona z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.15.
 5. Obecne przepisy zezwalają na to, aby w naszej świątyni mogło uczestniczyć 12 osób. Pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach na zewnątrz Kościoła.
 6. Zachęcam do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.
 7. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego tj. do 30 maja.
 8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Ze względów bezpieczeństwa w tym miesiącu nie odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
 9. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. W tygodniu nabożeństwa majowe będą sprawowane po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Uroczystość ta przeniesiona jest z niedzieli. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00
 11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 12. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii. Dziękuję pani Połoczańskiej z Wielgolasu Brzezińskiego za ofiarę 500 zł. na budowę Kościoła.
 13. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami.